+38 (067) 941-16-46

au.noitaidem%40ofni

ПРОЄКТ «ПІДВИЩЕННЯ ПОІНФОРМОВАНОСТІ СУДДІВ ТА АДВОКАТІВ ЩОДО МЕДІАЦІЇ ТА ОБІЗНАНОСТІ ГРОМАДЯН ПРО МЕДІАЦІЮ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПРАВОСУДДЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУДОВОЇ ВЛАДИ»

Протягом 2018 року Українською академією медіації реалізовувався проєкт «Підвищення поінформованості суддів та адвокатів щодо медіації та обізнаності громадян про медіацію для покращення доступу до правосуддя та підвищення ефективності судової влади». Даний проєкт був реалізований за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя». В рамках проєкту здійснено такі просвітницькі заходи:

  інформаційні семінари для адвокатів «Медіація як інструмент для адвоката» - всього 21 семінар в 21 області України. Семінари відвідали понад 3000 адвокатів;
  інформаційно-ознайомчі семінари для суддів «Суд і медіація: можливості та перспективи». Всього 23 семінари у 23 областях України. Семінари відвідали близько 700 суддів;
  семінари для суддів пілотних судів «Суд і медіація: як правильно судді запропонувати медіацію учасникам процесу, на якій стадії процесу та в який спосіб». Семінари відвідало близько 50 осіб.

Розроблено, надруковано та розповсюджено серед громадян, суддів та адвокатів наступні матеріали:

  інформаційний буклет «Медіація. Інформація для адвокатів»; 
  інформаційний буклет «Медіація. Інформація для суддів»; 
  інформаційний буклет «Медіація. Інформація для громадян»; 
  «Дорожня карта для судді щодо пропонування сторонам врегулювати спір за допомогою медіації».  

Надруковано та розповсюджено:

  стаття «Медіація в Україні: нюанси законодавчого врегулювання»;
  стаття «Медіація в професійній діяльності адвоката»;
  інфографіка «Медіація та процедура врегулювання спору за участю судді».

Розроблено, виготовлено та розміщено у приміщеннях пілотних судів інформаційні матеріали щодо медіації – плакати, штендери та банери. 

З матеріалами розробленими в рамках проєкту можете ознайомитися за посиланням: 

Відкрито два кабінети медіації в судах, в яких громадяни мали можливість безплатно отримати інформацію про процедуру медіацію, пройти медіаційне консультування з приводу наявного спору та взяти участь у процедурі медіації:● у будівлі Одеського апеляційного господарського суду та Господарського суду Одеської області;● у Київському районному суді м. Одеси.
В рамках проєкту кабінети медіації відвідало близько 400 осіб та проведено 19 медіацій.
Після завершення проєкту Українська академія медіації разом з партнерами – пілотними судами, на волонтерських засадах продовжують підтримувати роботу кабінетів медіації задля забезпечення громадянам доступу до медіації.

Проведено соціологічне дослідження «Динаміка ставлення громадян до медіації: поінформованість та готовність до використання», в межах якого проведено анкетування відвідувачів суду та відвідувачів кабінетів медіації. Результати анкетування респондентів засвідчили підвищення рівня інформованості громадян щодо процедури медіації за результатами реалізації проєкту.

Проведено круглий стіл за результатами реалізації проєкту «Підвищення поінформованості суддів та адвокатів щодо медіації та обізнаності громадян про медіацію для покращення доступу до правосуддя та підвищення ефективності судової влади». 
Матеріали круглого столу за посиланням:  

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration