Проєкти щодо забезпечення доступу до медіації:
Українська академія медіації в рамках співпраці з різними стейкхолдерами на постійній основі підтримує діяльність проєктів із забезпечення доступу до медіації. Завдяки таким проєктам українці мають можливість отримувати інформацію про медіацію, медіаційне консультування щодо наявного спору та послугу медіації безоплатно.
Сьогодні така співпраця реалізується в судах, Системі безоплатної правової допомоги, Центрах соціальних служб для сімей, дітей та молоді, Службах у справах дітей тощо. Також з квітня 2020 року Українською академією медіації забезпечується можливість доступу до медіації онлайн.
Проєкти щодо підтримки медіаторів-початківців:
Українська академія медіації здійснює менторську підтримку медіаторів-початківців, забезпечує проведення симуляцій для удосконалення практичних навичок, інтервізійних зустрічей та можливість практики у ко-медіації з більш досвідченими медіаторами.
Ініціативи щодо підвищення обізнаності з питань медіації майбутніх правників: У фокусі уваги Української академії медіації перебувають майбутні правники, які мають входити в професію з чітким розумінням сутності альтернативних способів врегулювання спорів, їх відмінних особливостей та переваг. В рамках цього напрямку Українською академією медіації було видано перший в Україні підручник з медіації для правників «Медіація в професійній діяльності юриста» та методичні рекомендації для викладачів. До роботи над підручником долучилися представники закладів вищої освіти з різних регіонів України, судді-практики, адвокати, нотаріус тощо. Крім того, на постійній основі представники Української академії медіації організують та беруть участь у різних просвітницьких заходах для студентів — відкриті лекції, майстер-класи, змагання тощо. Також багато уваги приділяється просвітницькій роботі з юридичними клініками.