+38 (067) 941-16-46

au.noitaidem%40ofni

ПРО КУРС

Майже 8 мільйонів українців виїхали з України від початку повномасштабного вторгнення. Більшість із них — це матері з дітьми. На жаль, через порушення у сімейній комунікації, частина цих сімей стикається з питанням спільного виховання дітей батьками, що розділені кордоном. 

  З якими проблемами стикаються ці батьки?
  З практичної, емоційної, і юридичної точки зору? 
  Як батьки можуть вирішити свої суперечки щодо контактів, країни проживання, участі бабусь і дідусів та родини у вихованні дітей? 
  Як медіація може допомогти батькам вирішити ці проблеми мирним шляхом і які особливості медіації з огляду на конкретний контекст і конкретні виклики, пов’язані з війною?

Щоб знайти відповіді на ці запитання, ми запрошуємо взяти участь у Тренінгу з транскордонної сімейної медіації для українських медіаторів.

Тренінг проводиться у партнерстві ГС "Українська академія медіації" (УАМ) та MiKK - Міжнародний центр медіації з сімейних конфліктів та викрадення дітей за співфінансування Європейського Союзу (проєкти CONSENT та ACCORD, що фінансуються ЄС).

МЕТА КУРСУ

Цей 40-годинний навчальний курс має на меті підготувати сімейних медіаторів для посередництва в транскордонних сімейних спорах між українцями з урахуванням специфіки воєнного часу, включаючи справи про міжнародне викрадення дітей, доступ до дітей та опіку. 

ЯКІ ТЕМИ РОЗГЛЯДАТИМУТЬСЯ НА КУРСІ?

  Актуальні правові аспекти міжнародних сімейних конфліктів, включаючи відмінності в національному сімейному праві та Гаазьких конвенціях 1980 та 1996 років;
  Голос дитини в медіації;
  Особливості травма-поінформованої медіації в умовах війни;
  Інструменти та методології медіації в міжнародних сімейних спорах з метою захисту найкращих інтересів дитини;
  Батьківське відчуження та опір дитини контакту;
  Багато інших аспектів сімейної медіації між батьками, розділеними кордоном;
  Невіддільною частиною тренінгу є практичні симуляції.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ ТРЕНІНГ

На навчання запрошуються сертифіковані українські сімейні медіатори, незалежно від країни проживання.

УМОВИ УЧАСТІ В НАВЧАЛЬНОМУ КУРСІ

Навчання у цьому тренінгу є безоплатним. Водночас після проходження курсу від учасників очікується готовність безоплатно провести дві медіації в міжнародному сімейному спорі щодо дітей між українськими батьками.

МАПА УЧАСТІ У ТРЕНІНГУ

1

Реєстрація

до 10 серпня зареєструйтесь за цим посиланням

2

Премодерація учасників

Кількість учасників тренінгу обмежена. За умови, якщо кількість заявок перевищить максимально можливу кількість учасників, перевага надаватиметься сімейним медіаторам-практикам.

3

Коли я отримаю підтвердження своєї участі?

У разі успішного проходження премодерації до 17 серпня на вашу скриньку надійде відповідний лист.

4

Реєстрація на платформі Mediation Help

До 1 вересня долучіться до реєстру медіаторів Mediation Help

5

Підготовка

Будь ласка, виділіть собі щонайменше 3,5 години на підготовку до початку тренінгу. Це включатиме: ознайомлення міжнародно-правовими документами, відповіді на деякі питання щодо національного сімейного права (України та інших країн) та перегляд 35-хвилинного фільму (онлайн). Вся ця інформація буде надіслана учасникам заздалегідь.

6

Сертифікат

Беріть активну участь у понад 90% навчання, та за результатами отримайте сертифікат.

7

Вільно володієте англійською або німецькою мовами?

безкоштовно долучайтесь до реєстру міжнародних медіаторів MiKK на два роки (до 2025 року).

8

Після успішного завершення курсу

вкажіть у своєму профілі Mediation Help пропозицію про проведення двох медіацій в міжнародному сімейному спорі щодо дітей між українськими батьками pro bono.

ФОРМАТ НАВЧАННЯ

 • online, laptop, person, work, internet

  навчання відбуватиметься онлайн;

 • мова тренінгу — англійська з синхронним перекладом українською.Зверніть увагу, що мова частини навчальних сесій та симуляцій буде українською (симуляції будуть супроводжуватися командою українських тренерів);

 • Тренінг відбудеться у двох модулях - у вересні, та у жовтні. Зверніть увагу, що тривалість навчальних днів різниться.

МОДУЛЬ 1

10 вересня

неділя

11:00 - 15:00

11 вересня

понеділок

11:00 - 17:30

12 вересня

вівторок

11:00 - 15:00

13 вересня

середа

11:00 - 17:30

МОДУЛЬ 2

9 жовтня

понеділок

11:00 - 17:30

10 жовтня

вівторок

11:00 - 15:00

11 жовтня

середа

11:00 - 15:00


MiKK - Міжнародний центр медіації з сімейних конфліктів та викрадення дітей — провідний міжнародний провайдер тренінгів у сфері міжнародної сімейної медіації, який проводить такі тренінги на міжнародному рівні вже понад 20 років. Концепція стандартизованого навчання з транскордонної сімейної медіації (CBFM) була розроблена MiKK у рамках проєкту «Навчання з міжнародної сімейної медіації» (TIM), який було профінансовано ЄС у 2010 році. Протягом останніх років MiKK постійно адаптував, вдосконалював і оновлював своє навчання CBFM, щоб враховувати будь-які зміни у сфері медіації, законодавстві та відгуки міжнародних учасників. На сьогодні медіатори з понад 50 країн успішно пройшли тренінг MiKK CBFM, який регулярно отримує дуже позитивні відгуки. Для цього тренінгу концепцію навчання MiKK CBFM було частково модифіковано, щоб дозволити інтегрувати спеціальні модулі, які проводять тренери-експерти з Української академії медіації, щоб розв'язувати проблеми та особливі виклики, які виникають у сімей під час війни.
gro.ve-kkim%40ofni

ГС "Українська академія медіації" (УАМ) була створена у 2014 році та є провідною громадською організацією у сфері медіації та АВС. ЇЇ місією є сприяння становленню та поширенню в Україні медіації та інших альтернативних способів вирішення спорів (АВС), а також підвищення рівня культури миру і злагоди в українському суспільстві. УАМ реалізує ініціативи, направлені на забезпечення доступу до якісної послуги медіації, сприяння гармонізації українського законодавства щодо АВС із законодавством Європейського Союзу, сприяння професійному розвитку медіаторів, здійснює просвітницьку, освітню та наукову діяльність.