З 26 по 29 липня 2023 року відбувся VІI Міжнародний форум «МЕДІАЦІЯ І ПРАВО», який організувала Українська академія медіації у рамках Проєкту ЄС “CONSENT” спільно з Проєктом ЄС “Право-Justice” та Програмою USAID “Справедливість для всіх”.
Форум «МЕДІАЦІЯ І ПРАВО» – найбільший в Україні спеціалізований захід міжнародного рівня з медіації для фахівців у галузі права, медіаторів та усіх зацікавлених осіб. Цьогоріч проведення Форуму має особливе значення як координаційного майданчика для аналізу здобутого досвіду, викликів та досягнень у використанні медіації та інших АВС під час війни, а також їх ролі у подальшій відбудові України.
Крім того, на Форумі обговорили питання імплементації прийнятого напередодні війни закону України «Про медіацію», а також питання ратифікації Сінгапурської конвенції з медіації. Важливою складовою форуму буде презентація кращих іноземних практик, інновацій та нових рішень у сфері медіації.
Традиційно спікерами форуму виступили представники українських органів центральної влади, а також досвідчені українські та іноземні медіатори та арбітри.

В рамках форуму було проведено подій, присвячених окремим актуальним темам зі сфери медіації:

  разом з представниками центральних органів влади обговоримо тему “ДЕРЖАВА І МЕДІАЦІЯ: СИНЕРГІЯ ДЛЯ ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ”;
  дізнаємося про досвід медіаторської спільноти в панелі “НЕЗЛАМНІСТЬ: МЕДІАТОРИ ТА МЕДІАЦІЯ В УМОВАХ ВІЙНИ”;
  почуємо про кращі практики та сучасні тренди в медіації від іноземних колег “МЕДІАЦІЯ У СВІТІ: ІННОВАЦІЇ ТА НОВІ РОЗРОБКИ”;
  поміркуємо над подальшими кроками на заході “ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ ПРО МЕДІАЦІЮ: ПРІОРИТЕТИ ВОЄННИХ ТА ПОВОЄННИХ ЧАСІВ”;
  розберемося в питаннях ратифікації Сінгапурської конвенції з медіації;
  поринемо у світ невербальної комунікації разом з неймовірним Марком Сегалом;  
  довідаємося як правильно комунікувати щодо медіації;
  завершимо заходом для українських медіаторів для відновлення внутрішньої сили та активації ресурсів «Квітнемо разом».

Робочі мови: українська, англійська (під час заходу забезпечується синхронний переклад)Місце проведення: платформа ZOOMУчасть безоплатна.
Зазначимо, що по завершенню Форуму всі учасники отримали електронні сертифікати з зазначенням кількості годин та переліком відвіданих заходів в рамках Форуму.