Представляємо ініціативу Української академії медіації "Медіація це"
Ця ініціатива започаткована для того, щоб через яскраві зображення передати основні ідеї, особливості та переваги медіації.
Через візуальні історії прагнемо привернути увагу до важливості медіації, показати її вплив та переваги, а також надихнути інших долучитися до цього процесу.
Слідкуйте за публікацією нових ілюстрацій, яки розповідатимуть про досвід людей, що брали участь у медіації. Це короткі, але захопливі сюжети, які покажуть, як медіація змінює життя.
Роль медіатора – допомогти сторонам побачити нові можливості через правильно поставлені запитання. Завдяки цим питанням учасники не тільки краще розуміють ситуацію, але й знаходять ідеї для її вирішення.
Медіація – це про рішення, а не про пошук винних.
Конфлікти часто викликають розчарування, образу чи злість. Але медіація пропонує інший підхід: замість з'ясування, хто правий, а хто ні, учасники разом шукають взаємоприйнятне рішення.
Це спосіб не лише розв'язати проблему, але й побудувати конструктивний діалог.
Медіація – це простір, де кожен буде почутий.
У конфлікті кожен впевнений, що правий. Але хіба це означає, що інша сторона точно помиляється? У кожного свій погляд на ситуацію, і це нормально.
Медіація допомагає зрозуміти одне одного. Тут не сперечаються, хто правий, а чують що важливо для кожного. У спокійній атмосфері ви зможете розповісти, як бачите проблему, почути іншу сторону й разом знайти оптимальне рішення.
Медіація – це конфіденційне спілкування.
Що це означає для сторін?
Інформація, яка стала відома під час підготовки до медіації та її проведення є конфіденційною та не може бути розголошена, якщо сторони не домовляться про інше.
Відповідно до законодавства медіатор навіть не може бути допитаний як свідок в суді, оскільки не має права розкривати почуте від сторін.
Така особливість є істотною перевагою процедури медіації у порівнянні з гласністю судового процесу та заохочує все більше клієнтів обирати саме цей спосіб вирішення конфліктів.
Медіація це коли Санта й ельфи можуть домовитись, хто візьме вихідний на Різдво!
Свято наближається, емоції зашкалюють, Санта хоче встигнути все, а ельфи вже мріють про відпочинок… Знайомо?
Здавалося б, ситуація зайшла в глухий кут...
Але ось на допомогу приходить медіація, яка сприяє відновленню гармонії свята.
Санта і ельфи домовилися шляхом медіації, тож подарунки точно будуть вчасно!
Хай ваші свята будуть сповнені тепла, розуміння і… духу медіації!
Медіація — це коли медіатори розплутують конфлікти як ялинкові гірлянди.
Уявіть, як напередодні свят відкривається коробка з ялинковими прикрасами, а там — заплутані гірлянди.Замість того, щоб сердитися чи поспіхом намагатися розірвати вузли, ми зосереджуємося, терпляче і крок за кроком розплутуємо їх.
То як це стосується медіації?Справа в тому, що медіатори допомагають розплутати навіть найскладніші конфлікти так само вправно, як ми розплутуємо новорічні гірлянди. І хоча в житті не завжди буває так яскраво, як на святі, завдяки їхній роботі можна розібрати різні складні ситуації.
Терпіння, нейтральність, вміння слухати та увага до деталей — інструменти медіатора, які перетворюють конфлікт на нову можливість.
Кожен конфлікт — це вузол, який можна розв’язати. Варто лише звернутися до медіатора та спробувати
Медіація - це коли будуються мости довіри зі стін непорозуміння. Люди, які знаходяться в конфлікті, відмежовуються стіною непорозуміння, збудованої з образ, упереджень та страхів.
Кожна сторона конфлікту відчуває себе ізольованою, а спільні рішення здаються недосяжними.
Медіатор може допомогти сторонам розібрати цю стіну по цеглинках, налагодити діалог та спрямувати його у конструктивне русло.
Медіація створює основу для довгострокових відносин, заснованих на довірі та взаємній повазі.
Медіація - це спосіб вирішити конфлікт поколінь.
Бабусі й дідусі, батьки та діти, міленіали та зумери – кожне покоління несе у собі унікальні цінності та досвід… Водночас, це може бути причиною виникнення конфліктів.
Для більшості з нас знайома ситуація, коли в родині виникають розбіжності з тої чи іншої теми саме через різницю поколінь. Можливо в такі моменти ви відчуваєте втому та розгубленість? Це саме той момент, коли варто згадати про медіацію!
Медіатор сприяє узгодженню різних бачень, з'ясуванню інтересів та потреб, що врешті-решт допомагає відновити комунікацію. Адже медіація – це інвестиція в майбутнє наших сімей та суспільства в цілому.
Медіація - це можливість забезпечити найкращі інтереси дитини.
Розлучення - болісний розрив в житті партнерів. Не дивно, що вони пригнічені та часто сваряться. В таких ситуаціях діти часто відчувають себе розгубленими, винними у розлученні батьків та як ніколи потребують їх підтримки. Медіація може підтримати батьків в адаптації до змін, а медіатор подбає про привнесення інтересів дитини до їх спілкування.
Діти не повинні бути заручниками конфліктів дорослих! Батьківство - це на все життя і не має припинятися у разі розірвання стосунків дорослих.
Медіація – це ключ до порозуміння.
Порозуміння може бути замкнене у скриньці, яку неможливо відкрити, адже ключ до неї давно втрачено в буревіях конфлікту. Ви спробували різні засоби, але все марно. Знайомо?
Саме в цей момент необхідний майстер, який вам допоможе спільно створити ключі, що відкриють скриньку. Медіатор – це той самий майстер в світі конфліктів – професіонал, який володіє набором необхідних інструментів і знань. Та пам'ятайте, що кожна сторона має докласти власних зусиль до створення ключів до порозуміння.
Медіація – це пошук спільного рішення для унікальних людей.
Кожна людина унікальна.
Не існує двох однакових спорів, як і не існує людей з однаковими відбитками пальців. У кожного з нас свої інтереси, потреби, побоювання... То наскільки дієвими можуть бути шаблонні підходи до вирішення конфліктів, в яких ми можемо опинитися?
Медіація забезпечує індивідуальний підхід до кожного конфлікту та допомагає знайти спільне рішення, орієнтоване на інтереси та потреби всіх сторін.
Медіація — це гнучка процедура з різними форматами зустрічей.
Гнучкість – це синонім медіації.
Різноманітність форматів зустрічей дозволяє адаптувати процедуру до специфіки кожного спору та потреб сторін.
Від спільних сесій до індивідуальних зустрічей, різної тривалості та формату – все це доступно в медіації.
Матеріали підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Проєкту «CONSENT», що реалізується Українською академією медіації. Їх зміст є виключною відповідальністю колективу авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.