+38 (067) 941-16-46

au.noitaidem%40ofni

День Європи

9 травня оголошено Днем Європи Указом Президента України у 2023 році. Вже другий рік поспіль Україна відзначає цей день спільно з державами ЄС.
Підготували для вас декілька тез про медіацію в країнах ЄС на Євроквізі. Долучайтесь! Він триватиме з 9 по 15 травня 2024 р.
Детальніше на сторінці в Інстаграм.
Також у травні очікуйте на нову ініціативу Української академії медіації ADR-Euro-Vision.

Актуальне

9-15 травня 2024 р.



Євроквіз з медіації від УАМ, присвячений Дню Європи.
Деталі ТУТ 

Запис лекції "Відстеження потоку думок та методологія безпечної постановки складних запитань" ірландської медіаторки Gerry O’Sullivan

27 травня 2024 р.
15:30-17:00

Презентація результатів пілотування медіаційних служб в університетах.
Реєстрація ТУТ

Результати конкурсу "Мої права: Знаю, користуюсь, захищаю"

Illustration

Хочеться розпочати зі слів вдячності усім, хто взяв участь у конкурсі, а також поважним членам журі, яким довелося робити складний вибір серед близько 50 конкурсних робіт.Переможницею конкурсу стала Юлія Бойко - студентка 4 курсу Факультету судового та міжнародного права Національного університету "Одеська юридична академія".Юлія створила гру для дітей та підлітків для вивчення прав людини.Вітаємо переможницю та призерів!






Серед інших учасників конкурсу "Мої права: знаю, користуюсь, захищаю" найбільшу кількість балів та призи отримали наступні роботи:

Illustration

Потапкова Юлія
студентка 1 курсу Факультету міжнародної торгівлі та права Державного торговельно-економічного університету

Illustration

Ткаченко Анастасія
студентка 1 курсу Європейського університету

Illustration

Романенко Аліна, Давиденко Марина, Стадник Вікторія, Скулинець Іваннастудентки 3 курсу Факультету соціології і права Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського

Illustration

Синицька Катерина у співавторстві з Кукурудзою Анною, Панчук Катериноюстудентки 4 курсу Факультету економіки, менеджменту та права Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету



Емпатія в медіації: яка вона?

Illustration

Емоційна емпатіязаснована на механізмах проєкції і наслідування моторних і афективних реакцій іншої людини (бажання відчути)

Когнітивна емпатіябазується на інтелектуальних процесах — порівняння, аналогія і т. п. (бажання зрозуміти)

Предиктивна емпатіяпроявляється здатністю людини передбачати афективні реакції іншої людини в конкретних ситуаціях


Як продемонструвати емпатію?

Емпатичні висловлювання

Наприклад, можна сказати: «Я бачу, як ця ситуація вплинула на вас», «Здається, ви відчуваєте розчарування тим, що сталося», «Я ціную вашу сміливість у тому, що ви висловили свою точку зору» тощо.

Невербальні знаки

Невербальні сигнали сприяють побудові рапорту з клієнтами. Вони можуть допомогти вам проявити співчуття, посилюючи його вербальними повідомленнями, підкреслити прояв своєї уважності та залученості.

Уникайте блокаторів емпатії

Це слова чи дії, які перешкоджають виникненню емпатії, що впливає на формування довіри та зменшує шанси на вирішення проблеми.

Наприклад, критика, знецінювання, звинувачення, перебивання, перескакування з теми, переведення розмови на власну персону, сарказм, іронія, тощо.

Небезпечним також є надання “волі” власним упередженням, та зробленим на їх підставі висновкам, замість максимальної уваги до співрозмовника, його емоцій та почуттів.

Хочете дізнатися більше про свій рівень емпатії? Пройдіть тест за Методикою діагностики рівня емпатійних здібностей Бойко В.В. Онлайн можна пройти ТУТ


Global Mediation View

АНА САМБОЛД

адвокат, медіатор та арбітр з Каліфорнії

Ана Самболд є головою Секції з вирішення спорів Американської Асоціації Адвокатів (ABA) на 2023-2024 роки. Вона є відомою постаттю у сфері врегулювання спорів як адвокат, медіатор та арбітр в Каліфорнії.

Нагадаємо, пані Ана влітку 2023 була спікеркою на Сьомому міжнародному форумі "Медіація і право".

Illustration

Міфи та правда про онлайн-медіацію від Ани Самболд

Сторони поводять себе більш виваженоВ бесіді медіатори знаходять цьому пояснення: коли людина бачить себе, вона підсвідомо спостерігають за своїми діями, щоб "не виглядати погано". А ще, людина в екрані сприймає себе як на зйомках, ніби значно більше людей може побачити її, а отже краще виглядати більш чемно.

Під час онлайн-медіації складно відстежити міміку сторінСпираючись на свій досвід Ана стверджує, що під час онлайн-медіації відслідковувати міміку сторін значно легше. Однією з переваг онлайн медіації є те, що люди менш схильні "вдягати маски" та приховувати міміку, як вони це роблять, заходячи в кабінет до медіатора.

Бачити себе в екрані - відволікаєЗавдання медіатора занурити сторони в процедуру та добре розуміти як технічно організувати процес (включити/виключити мікрофони, камери, створити кімнати для індивідуальних зустрічей тощо), щоб сторони були активними учасниками медіації.

Онлайн-медіацію простіше організувати
В медіаторській практиці Ани було одночасно два кейси з трудової та кримінальної сфер: два працівники двох різних компаній звернулись до неї як до медіатора. Виявилось - вони обидва мали того самого адвоката. Тому попередня зустріч по двом різним кейсам була проведена одночасно в зумі, але в різних сесійних залах.

Детальніше у відео